facebook
 
A A A
Home site Contact SiteMappl en de frfb
  tel/fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne
Realizowane Projekty
Newsletter
Chcesz być na bieżąco. Zapisz się!
Szkolenia
 
  Odznaczenia i Nagrody
EUROCENTRUM
 
     
  Klub
Mikroprzedsiębiorców
"Nasze firmy"
 

Zrealizowane projekty
Strona główna EUROPE DIRECT nadal w Eurocentrum!
EUROPE DIRECT nadal w Eurocentrum!
[2024-02-19] EUROPE DIRECT nadal w Eurocentrum!

Z przyjemnością informujemy, iż w 2024 r. Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości kontynuuje prowadzenie Punktu EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski.

Punkt ten – zarządzany przez Komisję Europejską jest członkiem sieci EUROPE DIRECT w Polsce, która jest częścią ogólnoeuropejskiej grupy ośrodków. Przybliżamy europejskie zagadnienia mieszkańcom naszego regionu i zachęcamy do udziału w debatach na temat przyszłości UE. Można się z nami skontaktować, jeżeli mają Państwo pytania dotyczące polityki, programów i priorytetów UE lub jeśli chcą Państwo się zaangażować w wydarzenia dotyczące przyszłości UE. Obywatele korzystają z wszystkich usług EUROPE DIRECT nieodpłatnie.

Organizujemy różnorodne działania informacyjne oraz działania służące zaangażowaniu obywateli, współpracujemy z przedstawicielami lokalnych mediów i podmiotami opiniotwórczymi na szczeblu lokalnym, promujemy współpracę sieci UE. Oferta EUROPE DIRECT skierowana jest również do szkół: prowadzimy lekcje i warsztaty europejskie, dyskusje dotyczące UE i dostarczamy publikacje Unii Europejskiej. Lekcje europejskie zorganizowane mogą zostać w dowolnej szkole zlokalizowanej na terenie Południowej Wielkopolski, a także w miejskich bibliotekach, domach kultury i innych placówkach zajmujących się edukacją. Poziom merytoryczny lekcji dostosowany jest do wieku i poziomu wiedzy uczniów. Tematyka organizowanych lekcji europejskich jest bardzo szeroka i obejmuje wszystkie obszary funkcjonowania UE.

W roku 2024 zaplanowaliśmy wiele różnorodnych działań związanych m.in. z obchodami 20-lecia Polski w Unii Europejskiej oraz z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Już teraz zapraszamy Państwa do udziału  w Europejskiej Grze Miejskiej, która odbędzie się 11 maja. W ramach współpracy ze szkołami planujemy organizację IX Turnieju Klubów Europejskich, etapu regionalnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”, a także XIII Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów szkół ponadpodstawowych. To tylko część naszych planów. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.europedirect-ostrowwielkopolski.ctiw.pl oraz media społecznościowe (Facebook, Instagram, Twitter), gdzie publikujemy aktualne informacje.

 Zapraszamy Państwa do kontaktu:

  • bezpośredniego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00:

EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski
ul. Budowlanych 5
63 – 400 Ostrów Wielkopolski

 


 
 
 
Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości Ostrów Wielkopolski
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel/fax: 62 736 10 27
biuro@euro.ctiw.pl